• 1 EUR Euro RON
  • 1 USD USD RON
  • 1 GBP GBP RON
  • 1 CHF CHF RON
Steaua a fost invinsa de Chelsea, scor 3-1, si a ratat calificarea in sferturile Ligii Europa

UPDATE: STEAUA Bucuresti a fost eliminata din Liga Europa, dupa ce a fost invinsa, joi, in deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), de formatia engleza CHELSEA Londra, detinatoarea trofeului Ligii Campionilor, in mansa secunda a optimilor de finala ale competitiei.

Stelistii s-au deplasat saptamana aceasta in Anglia pentru a disputa mansa retur a dublei cu Chelsea. Meciul a fost difuzat LIVE pe Pro TV si Voyo.ro.

Minutul 90: FINAL DE MECI. Steaua rateaza calificarea in sferturile de finala ale Ligii Europa.

Minutul 88: Fernando Torres suteaza in bara la executarea loviturei de la 11 metri.

Minutul 71:  Chelsea conduce cu scorul de 3-1 si Steaua trebuie sa marcheze din nou pentru a avea sansa de a merge mai departe. Marcatorul golului este Fernando Torres.

Minutul 58: GOL CHELSEA. John Terry marcheaza cu capul, dupa o lovitura libera de pe partea dreapta.

Minutul 45: GOL STEAUA!!! Chiriches reuseste sa trimita in poarta la o faza aglomerata in careul echipei Chelsea.

Minutul 34: GOL CHELSEA. Pintilii pierde mingea la mijlocul terenului, atac fulgerator al englezilor, iar Mata reuseste sa-l invinga pe Tatarusanu.

Echipele de start

Chelsea Londra: Cech - Azpilicueta, David Luiz, Terry, A. Cole - Ramires, Obi Mikel - Hazard, Mata, Oscar - Fernando Torres. Antrenor: Rafael Benitez.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Rapa, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Chipciu, Tanase - Rusescu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Antrenorul echipei Steaua Bucuresti, Laurentiu Reghecampf, a declarat, in conferinţa de presa susţinuta la Londra, ca elevii sai nu trebuie sa-i lase pe cei de la Chelsea sa-si impuna jocul si a precizat ca isi doreste victoria pe Stamford Bridge.

Steaua a invins, la 7 martie, pe Arena Nationala, cu scorul de 1-0 (1-0), detinatoarea trofeului Ligii Campionilor, echipa engleza Chelsea Londra, intr-un meci din prima mansa a optimilor.

15 martie 2013 00:05